ایرانکپس(IRAN CAPS) اولین وتنها تولیدکننده پینت بال در کشور ایران می باشد که پس از 6 سال کار تحقیقاتی و کارشناسی، در شرایط سخت تحریم های بین المللی با افتخار برای اولین بار در سال 1390 نسبت به بومی سازی فرمولاسیون ساخت و تولید پینت بال به دست پرتوان متخصصین ایرانی انجام شد. 

اولین پینت بال ساخت ایران در تهران و با نام تجاری و برند ملی Xray تولید گردید.

برند ایکس ری (XRAY) اولین برند پینت‌بال تولید ملی وساخت ایران است.

پینت بال ایکس ری (Xray) با کیفیتی مطابق با استانداردهای جهانی و قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی و ایجاد خودکفایی در داخل کشور به تولید انبوه رسیده شایان ذکر است، ایرانکپس نه تنها در  کشور ایران، بلکه در بین کشورهای منطقه نیز تنها تولیدکننده پینت بال با کیفیت و دارای استانداردهای فصلی حتی فصول پائیزی و زمستانی می باشد که در سال 1391 موفق به دریافت گواهینامه استاندارد حلال از  مالزی و IFRC ASIA و QAL ISO و 9001:2008 OHSAS استانداردهای 18001:2007 از  انگلستان گردیده است.

 

پینت‌بال ایکس ری با هدف رقابت با تولیدکننگان پینت‌بال در عرصه بین المللی و ارایه کیفیت مطلوب ، آزمایش های مختلفی را در موسسات کنترل کیفیت بین المللی گذرانده است و تا اکنون توانسته است شاخص های مطلوبی را در این زمینه کسب نماید. استفاده از بهترین مواد اولیه مورد استفاده در صنایع داروپی و غذایی کاملا سازگار با محیط زیست و عدم استفاده از افزودنی های غیرمجاز ، نشانگر اصل کیفیت برتر در خط مشی تولید گلوله های پینت بال ایکس ری می باشد.

پینت بال ایکس ری با استفاده از ژلاتین حلال خوراکی تولید شده و برای اولین بال در جهان موفق ثبت پینت‌بال حلال و اخذ گواهینامه بین المللی حلال بمنطور پوشش بازار مصرف کنندگان پینت‌بال برای کشورهای اسلامی گردیده است.